käitumine antidepressante võtma inimesega 04.12.03 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

kas inimesele, kes võtab antidepressante, tuleb tagada mingi eriline keskkond? selles mõttes, et kas tuleks ntx pakkuda talle hästi rahulikku olemist ja vältida võimalikku ärevust tekitavaid küsimusi? ja inimene ei viibi haiglas vaid võtab lihtsalt antidepressante.
aitäh

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tablettide võtmine (ka antidepressantide) on ravi üks komponente. Süsteem on ju järgmine: Inimene - Keskond - Nendevaheline suhe on kui kolm "olümpiarõngast". Kui need on tasakaalus, siis sisemine rahu ja heaolu. Kui ei ole omavahel tasakaalus, siis on vajadus pingete (depressiooni) kõrvaldamiseks ka rohtu võtta. Aga MUUTA tuleb ka ennast, võimalusel keskkonnatingimusi ja suhtumist - kõiki kolme "rõngast". Aga kaaskondsed elavad ju OMA elu ja nemad püüavad oma tasakaalu poole.
Vastus seega nii jaa kui ka ei.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet