küsimus spordi psühholoogia kohta 24.11.03 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen 15a võistlussportlane. Ma väga tahaks teada kui palju mõjutab psüühhika võistlustulemusi. Mul on viimased võistlused kõik suhteliselt halvasti läinud ja treener ütleb, et see kõik on mul "peas kinni". Seega ma väga tahaksin teada mida arvab omaala sptesialist sellest ja kas te oskate soovitada, mida mõelda või teha ennem starti, et tulemus oleks võimalikult hea. Siin tuleks kindlasti arvestada ka seda, et kuna viimased võistlused on mul läinud suhteliselt halvasti, siis on selllel ka kindlasti mingi mõju.
ette tänades...

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Sport on mäng, eriti noortele. Korralikult, järjekindlalt treenides ning õigesti puhates, toitudes paraneb võimekus, tulevad ka võidud.
Soovitused:
1) pidada treeningpäevikut ning sinna omad tähelepanekud (mis hästi, mis halvasti trennis tehtud) lühidalt kirja. Eriti treeneri soovitused, näpunäited.
2) Treeningutel, võistlustel panna esikohale hea tehnika, korralik tulemus, siis tulevad ka võidud. Veelkord - võtta asja MÄNGULISELT!
3) Tehnikanippe tasub kodus mõttes (vaimusilma ees) harjutada, vastava eriala videoid või võistlusi vaadata (jälgida tehnikat, mõelda, et miks tehti nii või miks naa.
Võta asja mänguliselt, treeni hoolega, pea päevikut, jälgi-analüüsi tipptegijaid ja Sinust tuleb Meister.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet