Neurootiline mõtlemine 19.11.03 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere mind on piinanud juba paar aastat minu enese neurootilised mõtted.Olen paljudest võimalustest,mis on mulle avanenud(töö,esinemised)ära öelnud,kuna kardan,et ma ei saa ei selle ega tolle asjaga hakkama.Kardan esineda,sest varem esinemisel kogetut(süda peksab,käed värisevad,isegi pea)kardan uuesti kogeda.See omakorda tekitab hinges suuri pingeid,olen lausa masenduses.
Häirib ka see,et väljamaal töötades on hihg nii haige ,et segab lausa töötamist. Praegu kardan juba ka seda,kas ma väljamaal ikka hakkama saan,sest kardan,et masendus võib kollitama tulla.Kas ravim,mida perearst soovitas(Noritren)aitab selliste kaebuste puhul?Praegu olen võtnud ravimit paar nädalat,kuid midagi erilist tunda küll ei ole.
Üks neurootik

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Sundmõtteid ning sellega kaasnevaid hirme, kehalisi läbielamisi esineb rohkem kui osatakse arvata. Need kaebused on raviga kõrvaldatavad. Näpunäiteid saate endale noppida paanikahäirete küsimuste valdkonnast (vt. varem esitatud küsimuste vastuseid) tehke-kasutage Teile meelepäraseid.
Noritren on antidepressant ja neid rohtrusid selle häire puhul kasutatakse. Ei tea aga Teie elulaadi, tegevusaktiivsust, kehakaalu, rohu annust, söögiisu, uneprobleeme. Seega rohu suhtes soovitusi ei oska anda. Ainult rohust üksi ei piisa, muud näpunäited (mida ise vaatate) on olulised.
Tegutsege!
Heade soovidega,
Jüri O.-M. Ennet