sotsiaalfoobia 18.10.03 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tere lugupeetud dr Jüri Ennet,
mind on pikka aega vaevanud seisund,mida ma arvan olevat sotsiaalfoobia,pikalt ei hakka siin seletama,aga tahaksin teada kas ka Eestis on võimalik seda ravida,millised on hinnad ja kui edukalt on üldse võimalik ravida seda jubedat olukorda,mis seisneb selles, et niipea kui puutun kokku mõne inimesega kaob kogu minu enesekindlus ja olemus....kahjuks on see piinanud mind pea terve minu elu ja tahan ennast aidata,kuna lihtsalt ei suuda enam kauem vastu pidada,tunnen et olukord on läinud hullemaks seoses uude kooli minekuga ja tulemuseks on see et enam ei tunne ma ennast mugavalt ka kodus olles,sest tean et nii kui hommik koidab olen jälle põrgus....põrgus,mida põhjustavad minu enda mõtted ja tundmused,mida ma lihtsalt ei suuda enam kontrollida....palun aidake mind!

ette tänades,
neiu18

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kallis Neiu-18,
selliseid seisundeid on rohkesti ning need avalduvad küllaltki isikupäraselt. Need seisundid on ravitavad, aga on vaja omapoolset aktiivset kaasalöömist, soovituste täitmist.
Pöördu psühhiaatri poole, ta aitab. Annab veidi vajalikku arstirohtu, pakub soovitusi. kliinik@kliinik.ee-st võiks sundhirmude kohta käivat lugeda ja seda, mis tundub sobivat - kasutada.
Ikkagi - psühhiaatri vastuvõtule.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet