söömishäiretega sõbranna 07.10.03 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Olen mures oma sõbranna pärast. Tal on aastaid olnud probleeme söömise ja kehakaaluga. St. ta on väga mures oma välimuse pärast. Tal on madal enesehinnang ja ta teadvustab seda endale. Kui ta püüab vähem süüa, siis ta tegelikult ei söö peaaegu üldse, samas aga kui sööb, siis piiramatutes kogustes. Ta saab ise aru, et tal on probleem. Ta saab aru, et peaks normaalselt sööma (mitu korda päevas ja korralikult), ta on üritanud, aga ei tule sellega toime. Ta oleks isegi nõus pöörduma mõne spetsialisti poole abi saamiseks. Tegelikult sooviksingi nõuannet, et kelle poole pöörduda. Keda te soovitaksite? Tegemist on 22-aastase naisega.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tallinna Psühhiaatriakliinikus on spetsiaalne osakond söömishäiretega inimeste aitamiseks. Võtke number Dispanserisse (697 44 44) ning vajadusel tohter suunab Teid sinna osakonda.
Lugege ka sellesuunalisi varasemaid soovitusi ning rakendage neid (mida Teie õigeks peate ning mida suudate praktiseerida). Iga "tera" õige asja huvides on oluline. Enesehinnangut tõstab kehaline tegevus ja sport, enesehinnangut tõstab tegelemine sellega, mida hästi oskate, enesehinnangut tõstab oma eesmärgi tedmine ning selle suunas plaanipäraselt liikumine, enesehinnangut tõstab suhtlemine sõbraga. Teisele inimesele meeldimine ei olene kehakaalust vaid sisemisest! kiirgusest, võlust, rõõmust. Kõige enam meeldib inimestes tema isikupära. Olla ISE, OMANÄOLINE - see on tähtis ja tähtsaim nii enesehinnagu kui ka teistepoolse hinnangu aspektist.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet