ravimitalumatus 02.10.03 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Viimasel aastal ei talu ma mingeid ravimeid, võtmisel tekib kohutav külmatunne,sooja pole kusagilt võimalik saada. Olen kuulnud, et sellise reaktsiooni võib anda ka depressioon, olen 56 a., seoses kliimaksiraviga võtan ka Framexit. Minu perearst kehitab ainult õlgu- polevat varem sellist asja kuulnud.
Ette tänades.

Arst vastas:

dr Jaanus Mumma

Psühhiaater

Tallinna Wismari Haigla

Päris keeruline küsimus tõesti.
Depressiooni puhul võivad tõesti teinekord esiplaanil
olla väga erinevad kehalised kaebused,mis on sageli üsna
ebamäärased oma iseloomult.Täpselt sarnaste kaebustega
patsienti ei ole mul küll senini ette juhtunud,et just ravimid
provotseerivad taolisi külmaaistinguid.Kui seda tekitavad vaid
mõned konkreetsed ravimid,siis tuleb ka arvesse teatud üli-
tundlikuse teke ravimite suhtes? Kuna ka informatsiooni Teie
tervise suhtes on mul ju napilt,siis ei julge küll midagi kindlat väita.
Soovin kõike head.
J.Mumma