grupiteraapia paanikahäiretega inimestele 15.09.03 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Kaks aastat tagasi tabas mind esimene paanikahoog. Enne seda ei olnud ma midagi sellisest asjast kuulnudki. Olin kindel, et mu südamega on midagi tõsiselt korrast ära. Siiani olen tarvitanud Seroxati ( 2 aastat järjest). Vahepeal püüdsin ilma olla, kuid pearinglus ja südamekloppimine ei lase ilma olla.
Lugesin äsja rida kirju läbi, mis puudutavad paanikahäiret. Lausa üllatav, kui paljusid see probleem vaevab. Ise olen korduvalt mõelnud, et võiks olemas olla n.n.grupiteraapia. Koht, kuhu tulevad sama probleemiga inimesed kokku ja räägivad oma kogemustest. Tahaks kohtuda inimestega, kes on sellest välja tulnud. Tahaks niiväga ilma tablettideta elada, nii nagu enne.
Olen endale selgeks teinud, mis mulle paanikat tekitavad, aru saanud, et ohtu pole, kuid halb enesetunne ei taha ikkagi kaduda.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Rühmateraapia mõte Teil õige. 10-15 aastat tagasi olid rühmad väga-väga populaarse, tegin rühmi kooliõpilastele (koolimured-stressid, õpivilumused, uneprobleemid, enesekindluse probleemid, suhtlemisprobleemid jne) ja täiskasvanuile. Rahvast oli "kui murdu": üldine õpetuslik e teoreetiline osa, siis rühmateraapia rühmale tervikuna , siis individuaalsed soovitused. Täideti spetsiaalseid päevikuid, analüüsiti. Inimestele väga meeldis, said abi. Saadi häiretest vabaks tohtri juhendamisel, vahetati veidi kogemusi, õpiti psühhoregulatsiooni "nippe", omandati suhtlemisoskust, leiti uusi sõpru.
Rühma mõte igati teoreetiliselt ja praktiliselt õige. aastapäevad tagasi arvasin, et rahvas "valmis" jälle rühma-tegevuseks vaimse-hingelise tervise aspektist. Aga eksisin - see individualism, kartus paljudes, et teiste juuresolekul ei sobi. NB! kehalises trennis sobib teistega koos käia, isegi meeldib. Psühhotrenn on ju sama, isegi "võluvam", "müstilisem". Aga aeg ei olnud küps. Igati toetan mõtet. Arvan, et novembris võiks uuesti proovida. Rühmatöö järgselt - vajadusel - saab ju alati teha ka individuaalset konsultatsiooni, seda me ka tegime. Alustame novembris. Ärimehed oma õppuste korraldamisel on juba sellel teel.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet