Muusiku mure 08.09.03 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Õppides muusikat, tuleb mul alalõpmata esineda suure publiku ees. Viimasel ajal on mitmed etteasted ebaõnnestunud värisevate käte tõttu - seda eriti vastutusrikastel juhtudel. Perearst soovitas xanaxit, aga olen kuulnud, et see teeb pea uimaseks, mis on viimane asi, mida vaja.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Harjutamine teeb meistriks. Loov harjutamine Suurmeitriks. Esinemine vajab ka harjumist, harjutamist. Schliemann õppis võõrkeeles rääkimisjulgust selliselt, et teda kuulas üks mehike, kes seda keelt üldsegi ei osanud. Schliemannile oli vaja partnerit, Teie mõistes "saali". Seda esinemiskunsti "nippi" saate ka Teie kasutada: harjutate ja "esinete", saalis mõned kuulajad. Seda saab ka kujutluspildi abil ette manada - mõttepildis on saal pilgeni rahvast tulvil ja teie harjutuslaval harjutate. Psühhotehnikaid ja kehapingete vähendamise võtteid on palju. Oluline on ülepingete vältimine, õige relax ka kontserdi ajal, eelnevate harjutamiste ajal. Teie Õpetaja annab siin Teile juhiseid.
Xanaxi kõrval on ka mitmeid teisi rohte, mida kasutades saate pingetest vabaks.
Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet