maniakaal-depressivne 17.08.03 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Ma olen mõned aastad kannatanud füüs. vägivalla all.Nüüd tunnen, et muutun agressiivseks ja mul on kindlast i ka depressioon.Jätsin depressantide kasutamise pool aastat tagasi katki, tundusin korrasolevat.Nüüd läheb kõik jälle allamäge.Kas ma jäängi selliseks nutjaks?Olen ometi nii noor, mul on lapsed ka ja kool ja mees ju kah.Söön nagu pöörane, karjun kõigi peale, magan 14h päevas ja seksiisu on ka tahteleallumatu.Kõik justkui keeks üle!Kerge ärevushäire olen vist ka saanud, ei julge enam kusagile minnagi.Tahaks nurgas konutada ja nutta,ainult seal opn hea.Mida peaks nüüd tegema enne kui lõplikult hullun?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kas füüsilise vägivalla küsimused on minevikku jäänud? Agrassiivsus on vägivalla vastu vajalik ja bioloogiliselt "paika pandud" kaitsereaktsioon. Depressioon viitab sellele, et midagi on praegu "hingetasakaalust väljas", seetõttu ka sööte liigselt, "leelotate", ei ole endaga rahul. Vajate esialgselt rohtudest abi, rahunete, siis saate ka elukorraldust või/ja enese suhtumisi oludesse muuta. Kas "mees ju kah" lastekasvatamisel ja kodutoimetamistel aktiivselt ja rõõmsalt kaasa lõõb? Koormus Teil suur - korrigeerige töö/puhkuse vahekorda. See 14h magamine on "põgenemine elu-olu eest", aga organism seda hetkel vajab. Hommikul võiksite võtta Fluanxoli (antidepressant, tasakaalustab hingeelu, annab jõudu õppimiseks) ja õhtul rahustavat (ka rahvameditsiini vallast). Karjumisi ja asjade purustamist (füüsilist tühjaksraputamist) on kasulik üksinda teha. Soojad üldvannid, jalavannid, saun on igati rahustavad. Terviseleht 14. aug.2002.a. harjutust teen ise, soovitan Teilegi. Taara tänatud, et Teil - Eesti praegusest "kodu(müügi)sõjast" tingitud - EM-i (Euro-maniakaalsust) ja ED-d (Euro-depressiooni) ei ole. Pidage nõu psühhiaatriga.
Tegutsege ja saate hingerahu! Saate!
Parimate soovidega, Jüri O.-M: Ennet