kokaiin 12.08.03 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tere!

Sain hiljuti teada, et mu boyfriend tarvitas kunagi kokaiini -ka veel 8 kuud tagasi, kuna meil oli plaanis abielluda ja pere luua, olen vaga mures tuleviku parast. Kas oskate oelda millised riskid kaasnevad lapse saamisel. kas kunagisel tarbijal veri yldse taielikult nn puhastub? Olen kuulnud, et meestel kaasneb sellega varem v6i hiljem ka impotentsus.

Ootan vaga Teie vastust, ette tanades,
Kristi.

Arst vastas:

dr Jaanus Mumma

Psühhiaater

Tallinna Wismari Haigla

tere Kristi!
Kokaiin on võimas ja nakkav narkootikum.Eriti tugeva psüühilise
sõltuvuse tekitab.Regulaarsel tarvitajal laostab ta eelkõige psüühika,
tekitades isksuse muutuse küllaltki kiiresti.Kehalised tervisehäired
ilmnevad üldjuhul siiski hiljem.Kokasõltlastel tekivad lõpuks ka muidugi
seksuaalfunktsioonihäired.Kui sõber oli juhutarbija ja tõesti ei ole enam
pikemat aega tarvitanud,siis ei ole Teil midagi karta.Kokaiin laguneb
organismi kiiresti ja hilisema toimet ei ole.
Lugupidamisega
Jaanus Mumma