väsimus 05.08.03 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen väga aktiivse eluviisiga, mul on laps, töö ja sõbrad. Laps on tore, töö on väga hea ja sõbrad... on sõbrad. Olen naine ja vanust 23a.
Aga aeg-ajalt käib nagu "kett maha", ei taha suhelda, külitaks ainult teleka ees. Tööl viilin (töö-näo teen ette alles siis kui ülemus läheneb). Lapsega tegelen siis ka, aga kuidagi tujutult. Õnneks ta saab aru, kui ma väsinud olen ja hoiab siis rohkem omaette.
Tekib küsimus, kas see on loomulik reaktsioon pidevale ringitõmblemisele ja on siis minu praegune koormus liiga suur? Ja kas antidepressandid oleksid selliste "madalseisude" ajal õigustatud? Või püüabki minu keha mind puhkama sundida?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Probleeme vähemalt kaks. Esiteks, töö- ja puhkerezhiimi korraldus. Aktiivne elu vajab korralikku puhkust, puhkust ka suhtlemisest, teistest inimestes. Teiseks, Te ilmselt ei ole suhtlemisel alati "omas elemendis" e mängite mingit rolli ja ei ole loomuomaselt ISE. Vastuolu iseendaga. Laps on nr. üks, tähtsaim. aga "keti kisub maha" ilmselt see, et vajate Sõpra, ühte ja ainumat, kallimat ja parimat. Enda rahmeldamisega püüategi end põhiküsimuselt kõrvale suunata. Rahmeldamisega Te probleemi ei lahenda. Lahendus on (Peale lapse) südames ja südamelähedases inimese. Otsija leiab. Otsige. Antidepressantide vajadust esialgu ei märka, proovige esialgselt muude võimalustega. Olete väga noor, ilus elu Lapse kasvatamise ja enda Õnneradadel leidmiseks, kulgemiseks jätkub. Head kulgemist. Kui vajate mõnede probleemide lahtiarutlusel psühholoogi või psühhiaatri abi, siis julgust, mitte karta. Parimate soovidega
Jüri O.-M. Ennet