energia puudus 28.06.03 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen 40 aastane pealinna naine.Tunnen juba mitu aastat lihtsalt väsimust ja täielikku energia puudust,olen muutunud pigem apaatseks.Mind nagu eriti ei huvitagi miski.Kodus on mul kõik korras.Mees hea ja lapsed tublid.Tööl läheb ka keskmiselt.Ma ei võta eriti igasuguseid ebaõnnestumisi hinge.Samas tunnen et tahaksin olla nagu varem selline elurõõmus ja särtsakas.Ühes oma vastuses Te soovitasite Imipariini,kuna mul on ka kilpnääre haige/struuma/mõtlesin et äkki võiks ka proovida.Mis Teie asjast arvate
Lugupidamisega Mari

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Mari, Teie probleemil võib olla mitu "tekkejuurikat": 1) korrigeerimist vajaks töö & puhkerzhiim, 2) suhteliselt suur osakaal istuval eluviisil e. muuta elu füüsiliselt aktiivsemaks, 3) Teile südamesoojust ja rõõmu tekitavaid ettevõtmisi on suhteliselt vähe, 4) esineb kergekujuline depressioon, 5) kas toitumine on tervislik, energiarikas. 6) Kas abikaasa on piisavalt aktiivne ja rahuldav "mürakaru", lisaks sellele, et on muidu hea ja laste eest hoolitsev?
7) Kas Teil on ka mõni sõbranna ja suhtlemist vastavalt Teie vajadustele?
Imipramiin on antidepressant, stimuleeriva toimega, kilpnäärme probleemidega (rohtudega) vastuolu ei teki. Mida näitavad kilpnäärme analüüsid ja mida arvab endokrinoloog Teie "energiavaegusest" ja sellega seonduvast? Rakendage eelnevast tulenevaid mõtteid, külastage endokrinoloogi. Jõud, energia ja rõõm tulevad!
Parimate soovidega Jüri O.-M. Ennet