Ravimid ja nende toime ja muu. 26.05.03 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Soovin teada, et kas selles kiires ajas ka ravimite kõrvalmõjude hulk on kiirelt
kadumas.
Nimelt olen ravimi kasutaja ja tahaks ikka öössel ka magada!
Kas on sellist antidepressanti, mis und ei sega!
Minul toimib asi nii, et rohi annab hästi palju tegutsemise tahet ja see tegutsemine
võib
aegajalt kontrolli alt väljuda ja ma nagu teeks rohkem kui jõuan.
Seega ka öössel mõttes tegutsen ja igasugu plaane tuleb össel pähe jne.
Kas on sellist ravimit soovitada, mis elu nii pööraseks ei teeks, vaid mõju oleks
nagu talutavam.Peamine peaks olema ikka see, et öössel ka rohi magada laseks.
Ja veel!
Kas psühhoanalüüsi eravisiit on tänapäeval haigekassa kaardiga mingitki viisi
muudetud odavamaks.
Tean, et selline vestlus on väga hea asi, aga rahaliselt on ta kallis.
Ütleme, et ma ei ole ravimitarvitaja, kelle ravim on riigi poolt soodushinnas,
aga hea meelega
kasutaksin odavamat psühhoanalüüsi .
On see võimalik!
Tänan vastamast!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Küsimusi mitmeid. 1) Ravimi kõrvaltoimed sõltuvad nii ravimist kui ka isikust. Seda selgitab Teile tohter. Ise uurige (kui arsti selgitustest vajaka jääb) eelkõige ikkagi ravimi põhitoimet, see on ju olulisim. 2) Depressioon võib olla omaette haigus, aga ka paljude haigustega kaasnev sümptom. Ravimi soovitamine jääb ikkagi arsti ostsustada. Und soodustavad antidepressante on olemas (REMERON jt.), kui depressioon teiste antidepressantidega väheneb, ka siis paraneb uni. 3) Psühhiaatriahaigla ja Dispanseri arstid ja psühholoogid valdavad raviks vajalikke metoodikaid ning vajaliku ravi saate haigekassa kaardi alusel. Eraarst on era"lõbu" ja selle eest tuleb muidugi maksta. Valik on Teie ja sõltub ka "rahapuu" suurusest. Tervitustega Jüri O.-M: Ennet