Sinclair meetod 28.05.02 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.
Kui alkoholismiravis kasutatakse Sinclair meetodit siis kas see põhinebki Revia baasil?Millised on Revia kasutamisel tekkida võivad kõrvalnähud ja kas selle ravimi kasutamisel on ka mingisuguseid vastunäidustusi?Kas piisaks ühest Revia tabletist kui tekib tung alkoholi järele või peab seda pidevalt manustama?
Kas ma võiksin seda(Reviat)oma abikaasale salaja sisse sööta?

Ette tänades

alkohooliku abikaasa

Arst vastas:

dr Jaanus Mumma

Psühhiaater

Tallinna Wismari Haigla

Tere!
Täiesti õige,et Siclairi meetod põhineb Revial.Üldiselt alkoholiravi Reviaga nõuab küllaltki hästi motiveeritud patsienti.Salaja sissesöötmisele eriti loota ei saa.Üldiselt preparaati peab võtma regulaarselt ja soovitatakse 3 kuud järjest seda teha.Kuna preparaat on kallis ,siis mõnedel patsientidele olen soovitanud ka muid variante. Võtab preparaadi sisse enne mingit riskantsemat üritust,kus võib joomaks minna.Patsiendidid,kes napsitavad põhiliselt nädalavahetusel ,võiksid hakata preparaati võtma nädalalõpus jne.Oleneb paljuski patsiendi liigjoomise iseärasustest. Mõningaid kõrvalnähte muidugi esineb,kuid mitte väga sageli.Mõnedel on esimestel päevadel kõrvalnähud ja hiljem kaovad.Tavaliselt soovitan alustada poole tabletiga.Kõrvalnähtudest sagedamini on esinenud iiveldustunne,peavalud,nõrkus.
Vabandan vastusega viivitamise pärast
Lugupidamisega
J. Mumma