depressioonis-olija küsib nõu 14.04.02 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Lp.dr. ,olete üks vähestest arstidest, keda väga usaldan. Siin teile paar küsimust- 1.võitlen juba 10 a.vähihaigusega, õnneks siiani olen sellega toime tulnud, kuid nüüd on jaks otsas, vajusin psüühiliste üleelamiste tõttu "musta auku" ja kahtlen, kas tasub üldse võitlust jätkata.Mulle kirjutati antidepressante, kuid ma ei tahaks neid kasutada, sest olen paljude aastate jooksul niigi juba igasuguste rahustite ja unerohtudega oma aju ruineerinud.Praegu saan õnneks magada rahustavate taimeteedega ja krussis närve tahaksin turgutada üksnes vitamiinidega,kuid millised oleksid kõige efektiivsemad? Kas NEUROMULTIVIT sobiks või oskate midagi veel paremat soovitada?Kui närv on tugevam, saan oma meeleoludega ise hakkama. 2.küsimus-kuidas võiks mõjuda ALKOHOL minu ajule ja närvisüsteemile, sest kaalun nimelt proovida (juhul, kui olen suutnud "mustast august"välja ronida) õli-viina ravi (N.Ševtšenko meetod vähiravis). Olen lugenud, et inimestele, kelle organismis puudub alkoholi lagundav ensüüm, mõjub alkohol eriti laastavalt.On see nii? Tänan ette vastuse eest.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Võitlejad ning sportlikult sihikindlad inimesed meeldivad kõigile, meeldivad ka minule. Olete, nagu näen Teie kirja/mõttepildist, sportlikult visa. Kiitus Teile! Ka Sportlased aegajalt väsivad, vajavad julgustust-soovitusi.1) Põhidirigendiks-ravijaks jääb Teie raviarst. 2) Tehisvitamiinidele eelistan juurikaid, puu- ja aedvilju vastavalt Teie soovidele-maitsele. Organism valib ise parima. Kas seedesüsteem "soovib" seda e. (ei tea ju diagnoosi, elundsüsteemi). 3) Teatud juhtudel "väike pits" võib ikka olla, aga selle määrab (kooskõlastage) tohter.

Alkoholi lõhustava ensüümi nõrkus või puudulikkus on mitmetel Aasia rahval (jaapanlased 30-40%) ja ka haigusest tingituna.Alkoholismi ravil seda just kasutamegi. Vajalik tohtriga silm-silma vestlus. Sportlik tervitus Jüri O.-M.Ennet