Deprsessioon 14.04.21 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, mind vaevab juba 5 aastat depressioon ja masendus, aga viimased 1-3 kuud on see muutunud väga hulluks, et ükspäev kui tõusen ülesse siis tuleb kohe masendus ja ei jaksa midagi teha ei tööd ei midagi tahaks olla lihtsalt üksi omaette kuskil. Enne oli ainult nii et vähe nutsin kui midagi läks valesti, aga nüüd on see nii hull et ma nutan väga tihti isegi kui raadiost või kuskilt tuleb vähe rahulikumat muusikat , siis tuleb kohe halvad mõtted pähe piisab ühest teatud sõnast laulus ja see aitab, et masendust tuleb. Ma solvun väga kiiresti. Kui mul neid hooge tuleb, siis ma tahan olla üksi ja tihti tulevad mõtted et miks ma ikka veel olen siin, ma ei jaksa elada jne. Õnneks on see, et ma ei tee omale muud moodi viga kui olen üritanud ravimeid võtta õnneks ei ole siiani see õnnestunud, sedt kui mul need hood läbi saavad siis ma mõtlen milleks see kõik ja kõik jälle okei, aga probleem on see, et neid hooge tuleb väga väga tihti ja see segab elamist juba väga palju. Ma käisin ka perearstil ja temagi arvas, et võib depressioon olla kuna mul süda lööb vahest liiga kiiresti ja paanikahood, aga psühholoogile on nii nii pikad ajad, et ma oleks õnnelik kui saaks nüüdki vähemaöt nõrgatoimelisi rahusteid, et saaks siis võtta kui mul need hood tulevad, et saaks teha normaalselt tööd ja elada. Ma aasta tagasi või vähe enam käisin esmasel psühholoogi vestlusel, aga mulle tagasi ei helistatud ja sinna see jäi mina ka unustasin selle kuna mul siis polnud see nii hull ja nii hullult abi ei vajanud kui nüüd. Ja tänu depressioonile ei lähe mu kaal ka enam alla olen üritanud aga söömine aitab mul vähendada seda, ma küll olen normaalses kaalus, aga see häirib ka väga mis lisab tegelt seda juurde.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Apteegi vabamüügist saad rahustavat teed - soe jook rahustab, rahustav ravitaim annab omalt poolt lisa.
Une- ja puhkerežiim korda. Uneeelne rituaal. Mina teen uneeelselt juba paarkümmend aastat Enneti Palve esimest sammu. (vt otsinguga Enneti Palve). Sobib ka mõni keha luuletus, sisendus, muinasjutt jne
Kehaline aktiivsus.
Räägi oma murest Emale - tema tunneb sinu hingelaadi ja saab omalt poolt sulle nõu ja jõuga abiks olla.
Esivanemad võitlesid vabadust, et Sina õnnelik olla saaksid. Ole ja aita koduseid, lähedasi hea sõna ja teoga.
Eestirahvas vajab sind.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet