Kvetiapiin 13.04.21 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on diagnoositud endogeenne depressioon. Proovisime venlafaksiini (150mg), kuid see ei olnud efektiivne ja lõpetasime selle ära. Nüüd kirjutas arst mulle aeglaselt vabaneva kvetiapiini. Uurides kliinilisi uuringuid tekkis mul mure; andmed näitavad, et kvetiapiini ravi MMD (major depressive disorder) puhul ei erine platseebost. Ainsad uuringud, mis näitavad mingit efektiivsus on rahastatud ravimifirmade poolt. Mis on teie arvamus sellisest ravimiskeemist?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Depressioonil tuhat varjundit ja seetõttu sobilikud ravimid - antidepressantide reast või siis neuroleptikumid (kvetiapiingi) . Organism on tervik ja seetõttu ka kõik muud tervise edendamise võtted peale ravimite neelamise on olulised: töö, kodu, keha, psüühika, puhkehetked, uni, elusihid, suhted lähedastega.
Tervenemise radasid hulgi.
Tegutsege rõõmuga!
vt varasemaid.
Jüri O.-M. Ennet