toitumishäire 30.03.21 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tere
mure pakub toitumine, olen pikk ja peenike olnud eluaeg ja seda on mulle ka koguaeg korrutatud. mingi aeg tagasi pakkus huvi modellindus, mida mulle ka palju pakutud on ning siis tegin veidi googeldamist ja sain teada, et pihaümbermõōt peab olema 55-65cm. olin siis 70cm vööümbermõõduga ning tänaseks olen 62. ma leian end pidevalt mõtetes et ma pean olema peenikesem ja sellega seoses muutsin ka oma toitumist. lõikasin välja nisutooted ja muu sellise ebatervisliku. on päevi kus ma ei söö rohkem kui 1-2 puuvilja ja joon vett. kui ma söön rohkem on mul vastik tunne sees ja hakkan kahetsema et sõin. suur mure on ka see et mul on mõõdulint, millega ma koguaeg end mõõdan. kui mulle ei meeldi number mis ma näen siis tõmban kõhtu nii sisse kui saan. asi on jõudnud selleni et ma ei taha isegi enam modell olla, vaid lihtsalt peenike. see on kõik millest ma mõelda suudan. ma tean et see pole anoreksia ega buliimia, kuid kindlasti ei saa see normaalne olla.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Igal inimesel on oma bioloogiline ja ainulaadne kehakuju ja mida rohkem suudame olla selles raamistikus tervisliku, treenitud ja harmoonilise kehaga, seda õnnelikumad ise oleme, seda huvitavamad-ainulaadsed teistele.
Eesmärk ei ole mitte üks või teine cm, vaid Sinu isiklik terve-treenitud keha oma cm-tega.

Söömishäirete osas vt minu eelnevatest vastustes otsinguga - söömishäired.
lisainfot vt.:
SA TÜK Psühhiaatriakliinik Raja 31, Tartus. Abi annavad söömishäirete keskus ja lasteosakond. http://www.kliinikum.ee/psyhhiaatriakliinik/
Paldiski mnt. 52 Tallinn 10614 http://www.regionaalhaigla.ee./
Läbi sajandite on iluideaaliks, harmoonilise kehaehitusega naiseks peetud Aphrodite kuju, Milo Veenuse kuju.
Ka meie Amandus Adamsoni" Koit ja Hämarik", "Ajalend" on imelusväärselt harmoonilised, Ilu ideaalid - sest nad on loomulikud.
Ole sinagi oma isikupärases harmoonias Iluks endale ja teistele.
Aga häiretest saad - harjutusi tehes - lahti. Kannatlikkust.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet