Keskendumine, Ärevushäire 26.02.21 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere Hr Ennet,

Olen mees 34 lihtsalt olen siin natukene mõelnud, peaksin edasi liikuma. 4 aastasena neelasin tableti, oli närvikahjutus ja ajukahjustus, siis 22 aastasena sain tuegeva esemega, mil oli järjekordne ajukahjustus. 4 aastat 2017 tagasi algas ärevuhäire kui hakkasin tööle survestavas keskonnas lõppes mullu novembris koondamisega. Mul ei  teki ärevust kui ma olen korduvalt viibinud antud kohas nagu raamatukogu, kodulähedane toidupood. Nüüd detsember 2020 toimus läbipõlemine, siis ärevushäire süvenes oli tingitud koondamise, ühe projekti mitte lõpetamise, ning suurema rahalise investeeringu kaotamise tõttu internetis.

Ma olen siin nii palju katsetanud erinevaid looduslike preparaate sadade ja sadade eurode eest, lootuses leida endale sobiv, palju olnud ta tagasilööke ma ei saa väita antud preparaatide  Ashwaghanda, Baco Monnieri, Lions Mane, Gaba, Naistepuna, Palderjan, Kuldjuur jne lõppematu nimekiri. Baco Monneiri oli kõige tõhusam, aga tekkisid kollased varjundid näole, kõik toimis meel selge, mälu selge sain õppida.
Esinenud mao probleemid, maksa näidud halvenenud nüüd korras  ( kollased varjundid näol esinenud), erinevad lööve nahal (punetus, punased täpid), südame piirkonnas pisted torge vahel (usun oli tingitud stressist rohkem ). Väljaheites veri ja süljes veri tingitud sellest, pigem usun oli stressist, sest enam ei esine  enam  verd (keskkond vahetus). Vahel  esineb käte suremist, tuimus all paremas roiete all.  Ei ole leidnud enesele 100% preparaati.

Massöör räägib ka, et minu alaselja valud tulevad minu emotsionaalsusest, et lööb välja alaselga , lihtsalt küsimus kui ma  psühhiaatri poole pöördun, millised oleksid piirangud minule seatud, kas takistatud oleks töö osas, ma ei näe vajadust kohe tablettide järel, pigem konsultatsiooni järgi. Ma ei näe üldse peaks mõne ametiga probleeme kui olen piisavalt pädev (kuid hetke olukord segab tugevalt). Ma ei tohi nii jätkata, varsti sõltungi nii riigirahast (palju seda seal veel on), seda ei ole.riigile vaja ja ei ole minule vaja. Ehk saan ka lahendi enda keskendumise probleemid, vähesel pingelisel ajal ei ole üldse võimalik keskenduda, ning materjalidesse süvenemine, mis ei paku huvi kohati võimatu veel ning see ärevushäire. Kool jäänud katki tänu vaevustele ning ei ela täisväärtusliku elu ütleme nii elujõudu on et võidelda, aga pean leidma lahendi.  Mingi kerge ADHD, terve elu keskendumisega kimpus.

Tänan nõu eest,

Lugupidamisega

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Probleemide põhjused keskkonnas, sotsiaalsetes oludes - neid olusid vaja muuta, kuivõrd nad muudetavad on!
2) Enda suhtumist nendesse oludesse vaja muuta - see on teostatav ja eelkõige väärtushinnangud-prioriteedid enda jaoks, enda tervise ja töövõime jaoks, elukvaliteedi jaoks vaja muuta. Siin on Päevik analüüsiks ja enda muutmiseks vajalik.
3) Enda kehalisi võimeid edendada-treenida - terves kehas tervem psüühika. Kehalised harjutused parandavad ka psüühilisi võimeid.
4) Psühho-regulatsiooni harjutused - pingetest vabanemiseks. vt minu Palve
5) Vabamüügi-dopingutega, regulaatoritega on liiale mindud, maks ja nahavärv viitavad sellele, lööved ka.
6) Ärevushäired - vt varasemad.
Uued prioriteedid - uus elamine peab organismi tugevdama, karastama, elurõõmu suurendama, võitlusvaimu kergitama. Tervist tuleb juurde võidelda (esimene vaenlane on meie Mina - laiskvorst või siis korraga ja kõike sooviv Läbipõlemis-tulel enda "küpsetaja".
Õpi ka puhkama - puhkus taastab jõu, energia.
Rõõmsat harjutamist!
Jüri O.-M. Ennet