puukborrelioos ja ärevus 20.01.21 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mida teha, kui ükski antidepressant ei sobi.Proovinud mitmeid.On hilinemisega diagnoositud ka puukborrelioos.On ka tinnitus,unetus, nüüd ka tinnitusest tekkinud ärevus.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Apteegi abamüügist saadaval Melatoniin - und soodustav ja rahustav.
2) Apteegist või koduapteegist endale meeldivad taimeteed, rahustavad teed. Rahustab neelamine, veelgi rohkem rahustab soe-kuum joogi neelamine, kui nüüd nn ravitee komponend ka tees on, siis toime veelgi suurem. 2/3 rahustamist tuleb soe-kuum joogi neelamisest.
3) Uneeelne rituaal - istudes teha ringutus-sirutus ja siis lõõgastumine, painutus ette (ikka istudes), küünarvarres toetuvad reitele, lõõgastada kael, õlad, kogu keha. See on nn tukkuva kutsari asend. Sealt tukkumiselt käte abil aeglaselt jälle algasendisse-istuvasse asendisse. vt Enneti palve, aga tukkuva kutsari asendis.
4) Mõõdukas kehaline aktiivsus.
5) Positiivse pihtimise Päevik. Ennast kiitmast ma ei väsi!.
6) Iga tera Tervise varasalve on kasuks.
7) Elus - järelikult Õnnelik.
8) Kasutada 3E printsiipi: Ennistamine e ravi, Edendamine e treening, Ennetamine e profülaktika.
9) Mõttevestlused Esivanematega - Ema, isa jt..Õpetajaga.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet