Kaheksa aastase tüdruku käitumine. 03.08.20 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, minul mure kaheksa aastase tüdruku käitumisega saab 9 aastaseks septembri lõpus. Nimelt tüdruk solvub iga asja peale, tujutseb ja sõnakuulmisega on täielik null pean igapäev lapsega kaklema ja see on igapäevaselt juba päris väsitav ja kurnav seda enam et 2 väiksemat ka. Sõprade juuresolekul esineb kui minuga räägib. Tahab koguaeg midagi saada ja kui ütlen et EI saa seekord siis on tagajärg jälle solvumine ja uste paugutamine. Sõpradega muidu mängib enamvähem. On ka probleeme voodisse pissimisega just siis kui on pingeline või teguderohke päev. Olen käinud uuringutel proovid ja asjad on kõik korras ja söömisega on probleemid meeletult õgib ja sööb salaja kuigi keegi teda ausalt näljas ei hoia ärkab nt öösel ülesse ja salaja külmkapi juures sööb.Ma olen lapsega käinud ka psüholoogi juures kui ta lasteaias veel käis kas peaks uuesti minema? Minu mõistus on täitsa otsas kahju lapsest ja juba ka endast.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Hüperaktiivsus ja sellest tulenevaid sisepingeid maandatakse lähedaste (ema jt) peal.
Närvilisuse-sisepingete foonil ka öine märgamine.
Sisepingeid maandatakseka liigsöömisega.
Vajalik lastepsühhiaatri abi, annab ka veidi arstirohtu.
Teie poolt ikkagi vajalik sõbralik suhtumine - tema jaoks on teiega pahandamine temale pingete maandamine, ta muud moodi ei oska. Teie olete maandav piksevarras.
Lastepsühhiaatri jutule,
sõbralikkus,
mõõdukas kehaline aktiivsus,
temale meeldivad mängud.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet