Kuidas depressioonist välja tulla 07.07.20 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, asi on selles et ma 2 aastat tagasi hakkasin koolist puuduma,ma ei teagi täpselt miks lihtsalt ei suutnud minna väga harva käisin.Kunagi olid ikka neljad viied, tegelesin spordiga ja käisin kergejõustiku võistlustel. Aga siis läksid hinded halvaks ja kellegiga koolis ei suhelnud, kuigi ma olen alati kinnine olnud ja mul polegi sõpra kellega kõigest rääkida .Eelmine aasta läksin uude kooli alguses käisin natuke, aga seal ka ei suutnud käia, hommikul tuli nii suur ärevus sisse et ei suutnud minna.Psühholoogi juures käisin millalgi, ütles et on depressioon.Määras antidepressandid alguses võtsin neid aga siis enam ei võtnud sest kõrvalmõjud olid.Ma arvan et mul on ärevushäire ka nt õhtuti ei saa magama jääda nii suur ärevus tuleb kardan et juhtub midagi,jalad värisevad, süda peksab,väga suur hirm ja mul tuli ka koguaeg põlevad kui ma kustu panen siis tunnen et tuba on umbne ja kardan pimedust, ebareaalsus tunne on ka mõnikord olnud,see oli ka üks põhjustest miks ma koolis ei käinud .Kuidas oleks võimalik ennast ise aidata tahaks jälle rõõmus olla...

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Räägi oma murest Emale ja üheskoos leiate lahendeid.
lastepsühhiaatri jutul soovitan ikkagi käia.

Kerge sportlik tegevus on kasulik - võid ise sporti teha, aga võid ka trennis käia (ise valid variandi).
Vt minu palveharjutus (Enneti palve, esimene samm) - tee seda mõnuga, rahulikult nii päeval kui ka õhtul enne magamaminekut. Tähtis ei ole kordade arv. Tee kolm-neli sirutust-painutust ja siis minut pausi. Ja siis veel nii 3-4 korda. Mõnuga, rõõmuga.
Iga tera tervise varasalve tuleb kasuks.
Oled tubli, koos Emaga leiate vajalikud lahendid.

Jüri O.-M. Ennet