Kas keeran ära lõpuks? 27.06.20 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Kas see kui ma eraelus (oma sisemuses, tegelik mina) olen üks aga töökeskkonnas esitlen ennast inimestele hoopis vastupidiselt (lisaks mõtlen ka, et olen hoopis see vastupidine variant) viitab vaimuhaigusele? Mõni päev on selline tunne nagu elaks ameerika mägedel. Hulluksminemise tunne on iga päev, sest seoses kirjeldatuga on pinged iga päev. Tunne, et ühel hetkel käib mingi väga suur "pauk" ära minu elus, et kõik mu elu lendab tükkideks. Töökohaga kehvad lood ja eraeluliselt kehvad lood.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kehvad lood tööl ja eraelus on põhjuseks ja a) need põhjused kõrvaldada, b) või nendesse tetraalse üleolekuga suhtuda - MÄNG on selline
Pingete maandamiseks palju võtteid - alustada korralikust unest, siis kehaline aktiivsus, Lõõgastumisharjutused jne.
Iga tera tervise varasalve on kasuks.
Suurte pingete korral - Psühhiaatriakliiniku valvearstid võtavad tööpäeviti vastu. Psühhiaatri jutule.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet