Antidepressandid ja ärevus 13.06.20 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Olen kasutanud 2 kuud psühhiaatri poolt kirjutatud antidepressante Brintellix 10mg hommikul, ärevuse ja paanikahoogude raviks. Tunnen ennast paremini ja môtlen, kas ei võiks ravi varem lõpetada kui 6 kuud? Kaebused algasid seoses koroonakriisiga, kuid olen ka varasemalt ärevik olnud, siiski olen sellega toime tulnud.

Parimat soovides!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Depressiooni jaärevushäirete spektri korral on AD kasutamine (ka Brintellix) näidustatud.
Minu raviprintsiibid on:
1) ravimi osakaal on 1/10 ravivõimalsutest,
2) 9/10 saame harjtuste ja eluviisi muutustega
3) ca kuu-poolteist teha ravimi võtmise ajal harjutusi (sobib minu Palve esimene samm - vt varasemad) ja sellega kujundada endal Positiivne tingitud refleks e tingitus. Kutsun seda Pavlov-Enneti tingituseks. Kui nüüd ravim sujuvalt ära jääb ja harjutust teha, siis harjutuse rahustavale-tervendavale toimele lisandub ka Tingituse toime - Organism reageerib nagu võtaks ka rohtu edasi.
4) kuus kuud ei pea võtma arstirohtu, aga enesetunde järgi teha seda Tingituse harjutust paar kuud.
Head harjutamist ja tingituse tekitamist. Kui tingitus selge ja toimib, siis pange sellele oma nimi! Aitab!.

Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet