Raskelt liigitatav probleem 31.05.20 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on suurt muret valmistav probleem mis on seotud elus toimetulekuga. Olen selle üle üht ja teistpidi mõelnud ja igat pidi hakkab täiesti jube, sest ei tea mida teha või kuidas elus edasi minna, ei saa sellest üle ega ümber ja niikaua kuni see probleem olemas on niikaua see põhjustab muid probleeme. Vajaksin delikaatset konsultatsiooni aga ei tea kuhu pöörduda. Sooviksin kellelegi ära rääkida selle ja mingitki nõu mida ette võtta. Ma ei ole julgenud sellest ka lähedastele rääkida, võõrale on veel raskem rääkida. See ei ole terviseprobleem aga minu mõttemaailmale, minapildile ja enesehinnangule on see parajalt mõju avaldanud. Psühholoogile ja psühhiaatrile (on professionaalsed ja usaldusväärsed inimesed) ei ole julgenud rääkima minna sest kardan pikalt saatmist kui sellest seal räägin. Et küsitaksegi, et "Miks te sellest mulle räägite?". Probleem ei ole otseselt nende spetsialistide töövaldkond. Tasuta abi nagu peaasi.ee, lahendus.net, karjäärinõustajad, kriisiabi ja eluliini telefonid, pelgan, sest seal töötavad vist enamikel juhtudel vabatahtlikud kelle usaldusväärsus konfidentsiaalsuse osas on minu arvates kaheldav. Ei tahaks enda juttu kolmandate isikute käest kuulda pärast. Aga mul on tõesti suur mure, läheksin kasvõi kohe praegu kellelegi sellest rääkima kui vaid teaksin kellega. Palun inimlikku suhtumist. Närvid on pingul iga päev, tööl probleemid, hirm on. Aeg tiksub, ühel hetkel oma elus ma ei saa enam midagi muuta selles osas. Tõesti on hirm, ma ei tule iseseisvalt toime sellega ja olen selle probleemiga praeguse seisuga üksinda. Kus ja kellega sellest rääkida võiks?

Lugupidamisega

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tehke esimene Pihtimine kliinik.ee veergudel. Siin ju kõik anonüümne, nime ei küsita, anonüümne.

Psühhiaatri vastuvõtt oleks parim - näeb-kuuleb probleeme tervikult, saab soovitusi anda, vajadusel ravimit lisaks.

Terves kehas tervem psüühika - kehaline aktiivsus ja tervise tugevdamine igati kasulik.