Zoloftist loobumine 28.05.20 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, 2017 ei suutnud enam ärevuse ja paanika hoogudega toime tulla ja arst soovitas zoloftit 50mg. 6 kuupärast tundsin ennast väga hästi ja otsustasin vaikselt loobuda. 6 kuud hiljem tuli ärevus tagasi ja läksin jälle zolofti peale aga siis kulus pea 10 kuud enne kui korda sain ja seekord kõrvalnähud olid alguses eriti hullud. Tänaseks tunnen, et olen täiesti 100% juba viimased 1.5a. Elu on super hea aga nüüd ma ei tea, kas see on ravimist või olen ise paranenud. Otseselt ei "julge parandada, kui pole katki".
Kas on mingi oht kui võtan 50mg zoloftit päevas edasi mitu järgmist aastat? Või peaksin hakkama vaikselt vähendama 25mg peale ja siis pikalt jälgima kuidas läheb, eesmärgiga nulli jõuda?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Proovige vähendada ja seda rahulikult-aeglaselt: nädal vaheldumisi (50 - 25 -50- 25.
Siis üle kahe päeva: 50 - 25 - 25- 50 -25 - 25. ja selliselt - teile sobivas tempos saategi annust vähendada ja siis: 25 - loobumine, 25 - loobumine....
Vaja teha ka harjutusi - vt varasemad. vt Tingitud refleksi kujundamine: rohi-harjutus, rohi-harjutus...Kui siis enam rohtu ei võta ja teha harjutust, siis organismile toimib positiivselt nii harjutus ja ka see tingitus - Nagu oleks ka arstirohtu võtnud.
Jüri O.-M. Ennet