Ei tea kuhu oma probleemiga pöörduda 11.05.20 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Sooviksin kelleltki nõu küsida enda probleemi osas kuid ei oska oma murega kuhugi pöörduda. Probleem on selles, et õppisin ja lõpetasin kõrgharidusõppes ühe eriala mainekas õppeasutuses kuid ei tea oma erialast piisavalt, mitte sellele õppeasutusele väärilisel tasemel. Sellega kaasneb muid probleeme sh vaimseid. Ei julge ega suuda suhelda inimestega, kardan tööst ilma jääda ja seda, et mulle hakatakse omistama asju ja kõike muud mida ma pole teinud ega öelnud ega mõelnud. Mul on pidevalt pettasaanud tunne ja tunne nagu mind oleks lihtsalt üle parda visatud. Inimestel on minu suhtes ootused aga ma ei suuda nendele ootustele vastata. Tahaks tõde otse välja öelda aga ma ei saa. Ei oska endast inimestele midagi usutavat rääkida. Ei saa enam aru kes ma olen, sest tööl olen üks aga kodus ja sisemuses midagi muud. Olen muidu üksik inimene, lähedasi on ainult kaks pensioniealist inimest, rohkem lähedasi ei ole. Suhteid ei suuda luua. Pole kellegagi suhelda, tööl olles ei suhtle kellegagi. Mäluprobleemid, keskendumisprobleemid, mõni päev viimasel ajal mõtlen, et kes teab kauaks seda elu üldse ongi veel. Iga päev on hirm, kardan tulevikku, sest inimesed on mugavaks muutunud ja ma ei leia omale kedagi. Meeleolu kõigub, ärritun kergesti. Kas oskaksite soovitada spetsialisti kelle poole sellise probleemiga pöörduda? Tahaksin midagi ette võtta, ära teha, et enda olukorda veidi paremaks muuta aga ei tea mida teha. Siin kirjutades ei taha liiga detailseks minna. Mul ei ole probleeme sõltuvustega, ei ole kunagi midagi tarvitanud ja liigun iga päev piisavalt. Õudne on olla iga päev.

Lugupidamisega

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kooliteadmistele on alati lisa vajalik. Ka kõrgkooli omadele. Kui palju praktiliselt igapäevatöös lisa vaja on? - seda peategi otsustama. Tallinn-Tartu vahemaad mõõdame kilomeetritega, meetrites ja millimeetrites ei ole vaja.
Nende teadmiste uute meetrite ja mm-ga ärge tegelege - upute pisiasjadesse!
Suhtlemine. S. Kierkegaardi seisukoht on see, et inimene areneb astmeliselt: 1) mida Teised arvavad, 2) mida ma ise arvan enda olemisest-tegemisest, 3) Absoluudi tasand-ideaal. Teie olete praegu selles ühiskondlikus tasandis kinni. Praegu vajate Enda arvamust, enda sihte-eesmärke, enda andekus leida ja sellel tasandil siis endaga- ja ühiskonnaga suhelda. Enda Mõõdikud!
Töökoht. Mida töökoht nõuab, mida Ülemus nõuab. Tõeküsimustega ei tasu vaielda, ülemustega ei vaielda.
Võtta elu näitemänguliselt - mõnes näitemängus ongi ülemus kerge kiiksuga...ja las ta olla, näitemäng on selline.
Tema e Elukaaslane. Otsija leiab. Rõõmsameelne leiab, Heasoovlik leiab, Optimist leiab. Kiida (asjalikult) teile meeldivat Tema!
Kehaline hoiak annab vaimse hoiaku!
Mona-Linda naeratus ja Mängulisus. Näitlejad ju harjutavad, harjutada on ka teil vaja. Igapäevane elu ongi eluteatriproovisaal ja etenduste saal! Enesekindlust soovides,
Jüri O.-M. Ennet