Kas minuga on kõik korras? 04.05.20 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.
Olen 21 aastanen neiu. Kõik algas juba algklassides. Nimelt mõtlesin omale oma maailma oma isiksuse. Mis kôik oli tãis valet. Ehk siis valetamine ja taasklemine ,et kôik on korras. Sai alguse juba sealt. Ja nüûd kui olen läbi elanud 1ajukasvaja operatsiooni ja 1munasarja kasvaja eemaldamise operatsiooni. On kuidagi kôik veel hullemaks läinud. Nimelt ma.ei leia enam kuskilt rahu kôik mis on või lähedasex inimesed teevad ajavad mind nii närvi ,et vahel soovin ,et nendega juhtuks midagi. Mu süda koguaeg hakkab meeletult tuksuma kui nendega jälle sõnavahetusse satun. Ja samas kui olen saanud neile jãlle halvasti öelda ja oma tuppa tullles ma isegi ei kahetse enam seda. Kuigi vanasti oli niiet ûtlesin midagi halvasti ja kohe hakkasin kahetsema. Ma olen jôudnud juba siia kus ma koguaeg naeratan aga sisimas olen kurb. Môni ûksik päev möödub kus ma ei mõtle ,et tahaks oma valust lahti saada ja oma eluküünla kustutada.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kiida mõttes ja sõnadega oma Lähedasi - nemad ju sind hoiavad, armastavad, igaüks oma omal viisil. Kui sinul on küünal ja sa annad selle küünla heasoovliku leegi kaaslastele, siis on ju kaks leeki, kaks soojust, kaks heasoovlikkust. Ja andja saab endale hingetuge, kaaslastest rääkimata.
Oleme sattunud siia Ilmamaale ja see on suur ime. Tunneta seda, tunne sellest rõõmu.
Olen - järelikult Õnnelik!
Jalutuskäigud. Iga tera tervise varasalve on kasulik.
Ohkamine rahustab, veidi nuttugi on hea, ümisemine rahustab, Mona-Linda naeratus teeb tuju paremaks.
Kirjuta mõni kaunis luuletus või muinasjutt.
Looming rahustab, annab hingetuge, enesekindlust.
Oled väga tubli, hoian sulle pöialt!
Naerata!
Jüri O.-M. Ennet