Mida tuleb teha. 02.04.20 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Hei.
Ma näen nii jube välja et, paha hakkab.
Ma nii palju psühhiaatre läbi käinud, haha ikka olen nshu ma ei tea mis asi.
Ausalt öeldes kirjutan siia sest raske kuidagi..
Palju asju tuleb peale..
Närvid läbi.
Mind häirivad kõik ja häirib kõik.
Ausalt tunne et, tahaks igaühele tappa anda :)

Okei.. Tegelt asi on minu Ebastabiilse isiksus häires ehk Piirialast tüüpi isiksushäire, no jah plus mul on veel segatüüpi bipolaarne häire aga too ei sega mind vist isegi...

Emotsioonid niiii üli tundlikud.
Ma reageerin üle iga pisi asjs pärast, ma nutan iga pisi asja pärast, ma kahtlustan koguaeg et, keegi midagi teeb mu selja taga, tahab haiget teha.
Mul on kahe aastane laps.
Ma ei saa hakkama.
Ja kardan et, teen endame midagi kui laps siin.
Otsustasin et, annan last lapseisale üldse.

Olen end lõikunud 2 nädalat tagasi, sest ei osanud oma emotseoone väljandads teistmoodi. Mu elukaaslane leidis mind vannitoas. Ma kardan et, minust on siiber. Kui ma tean et, mind armastatakse ja hoolitakse.
Pff.. Ürita seletada seda "minusugusele".
Võtan rohtusid Igapäev ilusti. Ärkan ning lähen magama ilusti, normaalse kella ajal, ma ei ole alkohoolik jne.

Kuid näen ikka nagu ma oleks 7ndlt korruselt kukkunud. Sinikad silma all, näost valge jms
Viimaste 5päeva jooksul mõtlen kui väga ma ennast vihkan js tahan end ära tappa.
Jah, ma just kirjutasin seda. Ma ei taha elada.
Üritasin endalt elu võta, aga olen nii hale et, ei suuda isegi surra.

Mul läbi põlemis periood vist.

Ma ei tea.. Arsti juurde ei saa, sest see koroona jõudis ju ja midagi ei saa.
Vajan psühhoteraapiat aga no jah.
Ma ei tea kuidas saan oma emotsioone kontrollida.
Ma olen bipolaarne, ebastabiilne, veider, rikutud, katkine, paranoidne alles 21 aastane neiu.
Vahest juba kuulmis probleemid kuulen et, keegi ütles üht asja kui seda pole öeldud ja olen segaduses. Mäluga probleemid.

Konkreetselt ravi arsti mul pole enam ammu olnud.
Kuidas teie arvate kas mulle praeguse hetkel oleks vajalik haigla ravi? Ma näiteks tunnen et, see oleks hea võimalus end välja puhata, ja äkki saan midagi muuta oma rohtude mõtte vms.
Aga sooviks teie arvamust ka, kas oleks mõtet pöörduda psühhiaatriasse valvearsti juurde ja paluda sealt abi.

Aitäh et, lugesid lõpuni!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Teie jutt on asjalik, analüüsiv, õige.
Võtsite mul sõnad suust - Psühhiaatriakliiniku valvearst: närvid, bipolaarne, ebastabiilne, depressioon, lõikumise, eluisu, lõikumised, kuulmised - need toogegi seal esile.
Minge nüüd ja kohe. Elukaaslane saab teid viia, saata.
Nüüd ja kohe!
Kõik saab korda.
Jüri O.-M. Ennet