Depressioonist ja ärevus või paanikahood? 08.03.20 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Pean tarvitama Fluoxetine Vitabalans 20 mg

Tugeva ärevuse ja depressiooni raviks, kuid kas on võimalik et ravimi liialdasel võtmisel on tekkinud paanikahood?

Peaksin võtma 10 mg aga olen võtnud tihti 20 mg, et toime tunda oleks.
Viimasel ajal on tekkinud südame piirkonnas tugevam tunne, iiveldus, peavalu ja samas ka raskem hingamine ja nutmis hood.
Tekib tunne nagu kõri oleks sõlmes ja kohe peaks juhtuma koguaeg midagi.

Ma pole jõudnud see nädal kooli ega koristada eriti oma tuba, seoses ravimi mitte tarbimisel tekkinud veel süvenenumate suitsiidimõtetega.
Ma ei vigasta ennast aga mõtted keerlevad peas ja enesetunne ei vea mind voodist välja enam.
Varasem ärevus on süvenenud magamatute ööde ja värisemiseni ning hingamisraskuste ja pisarateni.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Annus alla ja kahe rohu asemel jäägu - vajadusel - üks.
Kehalised harjutused.
Minu Palve esimene samm (vt internetist)
Esimene PALVE – Ringutus-Sirutus ja Lõdvestus
Ringutan-sirutan end Taevatähe e. Taara poole (Taara on hindi keeles Taevatäht).
Käed üles, kõht sisse, rind ette, õlad taha, pea kuklasse, naeratus näole.
Lõdvestus. Siis rahulikult painutus ette alla, kael-õlad pingevaba (“Pea ripub
pingevabalt nagu Tootsi Maakera nööri otsas”), lõdvestub ka lumbo-sakraalne e.
vööpiirkond.
Lõdvestub kogu keha!
Tagasi lähteasendisse (püstiasendisse): “rullin end püsti, sirutan end”.
Harjutuse eesmärk: keha ja mõttemaailma lõdvestamine ja hingeelu rahustamine.
Palveharjutust teen rahulikult, õndsalt. Alustan 3-5-7 korrast. Leian endale ise sobiva korduste arvu.
Soe jook rahustab.
Üks ravim, annus väiksem, kehalised harjutused.
Jüri O.-M. Ennet