Stimulandid 13.01.20 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tervist, olen siis hetkeseisuga diagnoositud ATH/ADHD'ga ja kirjutati mulle siis Medikinet xl'i aga sellega on selline mure, et tekib iiveldus ja pearinglus. Soov teada, et mida muud on võimalik üldse eestis saada peale Metüülfenidaatide. Lugesin kuskilt, et Adderalli ja siukeseid asju ei kirjutata siin. Kas ainuke võimalus ongi proovida veel Concertat või on võimalus veel millegile muule?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Vajaliku ravimi määrab raviarst-psühhiaater, Ravimi toime osas on oluline ravimi annus.
Seisund peab paranema ja nn kõrvaltoimeid ei tohiks olla. Suur sõltuvust tekitav oht.
Peale ravimi on oluline ka muud sekkumised: töö/õpiküsimused uutmoodi korraldada, puhkerežiim ja unehügieen, kehaline aktiivsus, toitumine jne.
Koostöö oma raviarstiga! Tema otsustab stimulantide vajaduse ja annuse ja ravikuuri.
Head harjutamist ja elukorralduse muutmist.
Jüri O.-M. Ennet