Südamelöögid, vererõhk 09.01.20 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Olen teile ka varasemalt kirjutanud, aga nüüd on ilmnenud minu jaoks veel üks ärevust tekitav muutus. Nimelt avastasin eile tantsides, et peale tempokaid tantse ma ei tunne rinnus oma südant, mis peaks tegelikult sellise koormuse järel ju puperdamisena rinnus tunda andma. Pulss oli küll kiire nagu tavaliselt, aga ma ei tundnud neid lööke rinnus. Tundsin ainult sellist üldist lainetust kehas ja pearinglust nagu tormisel merel laeval olles vms. Vahepeal katsusin pulssi, siis tundsin seal kahte aeglasemat lööki ja peale seda hakkas süda jälle kiiresti lööma peale tantsimist. Ma läksin väga paanikasse sellest ja ei teadnud, kas ma lihtsalt tundsin nii või oligi see päriselt ja äkki on mul midagi viga. Mõõtsin eile ka kodus vererõhku, sest terve keha ikka veel korralikult lainetas, kui koju jõudsin. See oli 115/48, mis ajas mind veel rohkem paanikasse ja nii ma siis istusin oma lainetusega mitu tundi veel ja siiamaani, sest see pole kusagile kadunud. Kas see muutus on mööduv või millest see võiks tingitud olla? Oma pikkuse ja vanuse kohta kaalun üsna vähe - 45-46 kg...Kas äkki sellest siis mingid jamad? Või mõtlen ma ise neid asju ikkagi välja?

Lugupidamisega

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

EKG on korduvalt näidanud, et süda on korras.
Tundehellad inimesed aegajalt tunnetavad teatud situatsioonides südame lööke. Need löögid sõltuvad nii kehalisest kui ka psüühilisest koormusest, sõltuvad ka Hingamisest (respiratoorne arütmia) - ja see on täiesti Normaalne.
Mõõdukas-rõõmus kehaline aktiivsus (ka tantsimine) ja muu meeldiv tegevus - tugevdab organismi.
Süda on sul korras ja tema tegevust kontrollida ei ole vaja.
Korralik unerežiim.
Toitumise režiim olgu inimlik, mingeid nn dieete ei ole vaja. Ka loomset valku vajab organism - seega ainult taimetoit on vale.
Rõõmsameelset tegutsemist!
Jüri O.-M. Ennet