Ärevuse teema 05.12.19 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Ärevus hommikuti ja peale haiglaravi.
Tere. Olin haiglaravil Viljandis, mis läks kõik ilusasti, raviks määrati Escitalopraam , algselt 5, siis 10 ja lõpuks nüüd jäi 20mg doos. Seda olen nüüd võtnud kokku 21 päeva(max doosi).
Haiglas oli kõik hästi, tuju läks heaks, hirmud peaaegu nagu kadusid(mitte päris-üksi linna minek oli veel probleemiks-kuigi sain ka käidud juba). Olin kokku 31 päeva haiglas. Arst ütles, et aeg on minna juba koju ja mina oma rõõmsa tujuga olin täitsa nõus. Tundsin, et rohi aitab ja kõik läheb paremuse poole.
Koju tulles aga... ärevus on tagasi-eriti hommiku poole. Magan ma kenasti- võtan õhtuks zolpidem-i, saan magada korralikult ärkamata 8 tundi. Ärates aga hakkan mõtlema, et miks ikks nii juhtus ja kas ma ikka paranen ja ühesõnaga tekivad ärevad mõtted seoses selle ärevushäirega, et kas ma üldse paranen ja äkki ikka rohi ei mõju ja muud sarnased asjad.
Haiglas hommikuti ei olnud enam sellist asja, ärkasin nagu norm inimene, mõtlesin tavalisi asju ja ei tundnud hirmutunnet kuklas. Kodus aga tunnen.
Elan üksi, jah, koer on, käin väljs temaga, tulles hakkasid ka töö asjad ja muu aga paneb muretsema, miks need mõtted tagasi...
kas olukorra vahetus- täna 5-s päev kodus ja läheb lihtsalt natuke aega, et kohaneda ....
ei saa ju olla, et haiglas Escitalopraam mõjub ja kodus ei mõju. LIsaks on Diazepeks 2,5mg hommikul ja õhtul. Vajadusle kirjutati Valocordini tilgad aga ma pole neid praegu võtnud.
Lisan veel, et septembris avastasime mul kilpnäärme ületalitluse, millele sain koheselt ravi peale, praegu on näidud normis ja jäänud on 1 tablett hommikul- sed pean võtma pool aastat. Viimane vereproov oli normi piires (2 näd tagasi).
Milles asi võib olla?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kui kilpnäärmega korras, siis see aitab ka psüühika paranemisele.
AD- võtke edasi, aga lisada tuleb harjutusi - proovige minu Palve (vt Enneti palve) esimest sammu.
Vajadusel tehke seda istudes - istute, ringutus-sirutus taevatähtede suunas, siis painutus-lõõgastus ette, põlvede suunas. Küünarvarred ( käsi küünarkukist sõrmede suunas) toetuvad põlvedele. Tekib nn "tukkuva kutsari asend). Keha lõõgastub-rahuneb. Siis mõnuga (käte abiga) "rullida" end algasendisse.
Rahustite võtmise asemel see harjutus.
Kõik saab korda!
Jüri O.-M. Ennet