Söömishäire? 12.11.19 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen 156 ja kaalun 37kg . Olen teadlik et paris normaalne see ei ole. Ma saan aru et mul on midagi viga kuid ei julge kellegile rääkida. Menstruatsioon ei ole kestnud juba 6 kuud pärast 4. korda. Vaatan tihti “triggering” videoid et ennast mitte sööma motiveerida. Tean et see on vale.. Olen juba pikalt psühholoogi saamiseks järjekorras muude probleemide pärast. See psühholoog tundus tore ja mõistev ja tema kaudu ehk julgeksin abi paluda. Tavaliselt kui midagi kalorirohket söön siis lihtsalt lähen hüsteeriasse ja siis näljutan ennast. Ehk oskate öelda mida ette peaks võtma?.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Räägi probleemist Lapsevanemale (Ema/Isa või keegi lähedane, kellega koos elad).
Söömishäire - Anoreksia vajab arstiabi.
Minge juba täna Psühhiaatriakliiniku vastuvõtu osakonda Tallinnas Lastehaigla juures
vaimse tervise osakond.
Saate kokku leppida tegevused alates tänasest.
Psühhiaatri vastuvõtule minek kindlasti vajalik.
Söömishäirete (anoreksia) ravivõimalused korralikud.
Psühholoogist käesolevalt ei aita, ravi vajalik. Psühhiaatri abi vajalik. Haiglaravi vajalik.
See mure kõrvaldatav, haigus ravitav.
Kõik saab korda.
Jüri O.-M. Ennet