Pikajalise Cymbalta 60 mg tarbimise lõpetamine peale pikaaegset ravi 04.10.19 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kuidas õnnestub lõpetada selle ravimi tarvitamine peale nii pikkaaegset tarbimist? Olen korduvalt proovinud aga tekivad kõne defektid/mõte jookseb kokku ja tulenevalt sellest ka paanika hood lähen näost kaameks ning see tekitab probleeme inimeste ja igapäeva töös kuna ärevuse tase on maksimaalne.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Raviarst teab teie lugu kõige paremini, tema on dirigent.
Mida teha?
a) Sobilik asendaja ja selle foonil asendaja osakaal kasvab, Cymbalta väheneb ja jääb kuu-kahe jooksul ära.
b) Teine võimalus - nn Enneti rituaal (kodus ise tehes panete oma nime).
Rohi-harjutus, rohi- harjutus...kuu poolteist, siis arstirohi jääb vähemaks ja ära ning harjutust tehes organism Reageerib Nagu Võtaks Arstirohtu.

Olemuselt on see Tingituse (tingitud refleksi) tekitamine. Ivan Pavlov: andis koerale liha ja süütas lambi, liha-lamp, liha-lamp...kuu aega ja siis liha enam ei andnud, süütas lambi ja koeral ila jooksis nagu oleks saanud liha!
Ivan Pavlov sai 1904 Nobeli preemia.
Meie harjutus - Enneti rituaal - on olemuselt positiivne rituaal, Positiivse Tingituse tekitamine. (Hirmud-ärevused on negatiivsed tingitused!).
Rituaal aitab, muud tervistavad vahendid ka kasulikud, vajalikud.
Jüri O.-M. Ennet