Kust saab abi, mis on esimene samm? 29.09.19 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kust saab abi kui ma olen väga kergesti ärrituv ja tunnen ennast mittevajalikuna oma perekonnas ja põgenen teisele korusele pidevalt ja lukustan ukse? Googlist lugedes tunnen, et olen psühopaat. Viimase ärrituse korral lõin jalaga ust ja nüüd kips. Naine ja mina oleme mõlemad väga kanged ja kisa kiire tulema. Enam ei jaksa. Kas peaks esimese sammuna minema Tartusse erakorralisse tartu psühhiaatriakliinikusse? Ilmselt on mõlemil stress ka.
NB: Meil on laps 9kuune ja kooselu purunemas ( koos oldud üle 8 aasta) Ei tahaks kõige halvemat, aga nii ka ei jõua. Pinged on nii suured lihtsalt. ( Perearst sugulane ei tahaks sinna küll minna)

Suured tänud

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Psühopaat te ei ole, stressikoorma all aga olete abikaasaga mõlemad ja ka Laps. Pingetest vabanemiseks on
palju võimalusi: optimaalselt arstirohtu, jõukohaselt kehalisi harjutusi (üheskoos jalutamised ja Lapski kaasa, võimlemised, ujumine, saun, massage, jne.); relaks-harjutused Yoga, Palve-Meditatsioon...
Minu Palve on jõukohane (teen ise aastakümneid, aitab hästi).
Psühhiaatri jutule, saate juhiseid, aga TERVEKS TEEB END IGAÜKS ISE! Tableti neelamisest ei aita.
Kõik saab korda - Kainelt, ainult kainelt.
Jüri O.-M. Enne t