Alkohoolik 28.09.19 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,

Mul on väga suur mure oma alkohoolikust vanatädi pärast. Ta on olnud eluaeg tsüklites, aga nüüd on ta kodus juba väga halvas seisus. Oksendab ainult ja samas joob ikkagi peale.
Viimane kord kui oli sama olukord, siis lõppes asi nii hullusti, et ta mädanes ülekere, lamatisi ja vaglasid täis. Sellest tuli ta hiljem haiglas välja.
Nüüd kipub olkukord samasuguseks minema. Joonud on juba 2 kuud ja enam voodist välja ei saagi ja isegi wc s ei käi.
Kuna keegi sellist patsienti vastu nõus ei ole võtma, siis ei oska ma enam kuskile pöörduda. Inimene lihtsalt sureb sinna maha.
Minu alkoholi ära kallamisest ja nendega rääkimisest ja toidu viimisest ei ole kasu.
Kas on olemas sellisele olukorrale mingi mõistlik lahendus kust abi saada?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Perearsti saatekiri, hooldushaigla - muidu peab koduõde kodus turgutamas käima.
Perearstist alustada!
Kodus te hakkama ei saa.
Jüri O.-M. Ennet