Pidev meeleolu kõikumine. 15.09.19 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Minu küsimus seisneb selles, et kuidas ma tuleksin toime oma meeleolude kõikumisega. Hetk tagasi naersin, peale seda kohe nutsin ja nüüd siis olen rahulik jälle. Selline reaalne hullu tunne tuleb peale.
Kirjutan mõnikord oma emotsioonidest kuid jätkuvalt ei leia ma neile selgitust. Mind häirib just kõige rohkem see kuidas ma vahel oma mehega käitun. Üks hetk olen hooliv armastav naine siis teisel hetkel sõidab katus ära, ülbitsen nagu ennast täis puberteet. Võtab veidi aega kui saan aru, et millega ma jälle olen hakkama saanud. Tihti on ka nii, et vihahoos öeldud asju ma ei mäleta 10.min hiljem enam. Ma olen üldiselt õnnelik inimene, tänulik kõige eest mis minu elus. Aga lihtsalt ma ei suuda kokku panna mis asi mul katuse sõitma ajab.

Lugupidamisega

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Lähedaste puhul on suurim rõõm - andmise rõõm.
Anda saab seda, mida anda on: südamlikkust, rõõmu, naeratust, hoolivust, reipust, kiitust, tunnustust. Kui
seda veel piisaval ei ole, siis harjutada ja endas seda omadust suurendada.
Inimesel on viis valdkonda (vt Enneti Mureaurukatel) millega olukorda muuta (ei piisa ainult ühest tabletist, näiteks või ühest soovitusest.
Need on:
1) Sotsiaalsel tasandil elusihid-soovid-võimalused selgeks teha ja siis selles suunas liikuda;
2) kehalineedenemine. Terves kehas terve psüühika (meeleolu). Keha ju Absoluudi tempel - tema eest hooitsedes saame suurte ideedega (Jumalike-Absoluudi) tegeleda;
3) psüühiline aktiivsus: müra vähem, tõest infot-tegelemist rohkem;
4) emotsioonid-hoolivus, tunnustus (enda enesekindlus aitab ka elukaaslase enesekindlust kergitada;
5) vaimne tasand - kõiki tegemisi vaadelda nagu uues helistikus, minoorist mažoori. Uus hoiak, uus eluviis.
Parimate soovidega
Jüri O.-M. Ennet