Soovitage mõnda AD 16.08.19 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Olen ärevuse ja paanikaga hädas juba 13 aastat. Palun soovitage mingisugust ADed, mis ei tee uniseks, millega ei võta kaalus juurde ja mis aitaks ka. Ei tunne , et oleks depressiooni väga, just vaevab ärevus kuni paanikani välja. Praegu raviks Flux, Diazepam tbl. vajadusel ja ööseks Kventiax 25 mg. Olen proovinud vist juba kõiki ADsid ehk on midagi spetsiifilist just ärevusele, kindlasti on ka tulnud välja uusi, millest midagi ei tea. On küll olemas oma psühhaater , aga mitu arvamust on ikka mitu arvamust. Nii ära on tüüdanud tahtmatus midagi teha ja kui siis lähed õue, hakkab kohe ärevust üles kerima. Nii väga sooviks sellest vabaneda. Aitäh.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Väga hea und soodustav ja toetav AD on Esprital (Mirtasapiin) - 15mg õhtul.
Harjutused on ka vajalikud.
vt varasem nn Enneti ristkülik diagonaaliga raviprintsiip.
Harjutamine aitab!
Esivanemad said hakkama, saame ka meie!
Võimalusi palju - neid vastavalt võimalusele siis kasutada.

Jüri O.-M. Ennet