Elontril ja krambihood 08.07.19 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Põen terve oma elu OKH-d ja olen proovinud erinevaid ravimeid. Nüüd aga jõudsin Elontril’ini. Ravim on hea, depressiivse poole jaoks, aga ärevust teeb ainult hullemaks ja sundmõtted muutuvad tugevamaks.
Hakkasin hiljuti Elontril’i pealt maha minema (150mg) ja kui ma lugesin ärajätunähte jja avastasin, et on oht ka krambihoo tekkeks, siis hakkas alarm peas tööle. Ütlesin “Tere tulemast!” oma uuele sundmõttele – krambihood. Peres seda ei liigu ja peakahjustust, traumat pole ka justkui olnud, aga ikka hirm. Täiesti õudne, magada ka ei saa hirmust.
Kui tõenäoline on Elontril’ilt mahaminemisel põdeda krambihooge?

Lugupidamisega ja tänud vastuse eest

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Krambihaige ei ole olnud, siiani rohi mõjus hästi, siis annuse vähendamine ja ravimi ärajätmine kindlasti mingit pahategu ei tee.
Ravi ja ravimiga peab seisund paranema ja sümptomid ei tohi ägeneda.
Põhireegel - harjutused on vajalikud, ainult arstirohuga piirdudes jääb ravi poolikuks.
vt varasemaid, leia endale sobilik harjutus ja praktiseeri.

Head harjutamist,
Jüri O.-M. Enne t