pojal on sotsiopaadi jooned 05.07.19 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere
Pojal (19 aastane) on sotsiopaadi tunnused ja viimasel ajal hakkab see kõvasti pereelu segama. Eelkõige valab ta oma viha ja agressiivsuse venna peale. Soovin vanemana leida juhtnööre kuidas temaga käituda. Viimasel ajal ei ole isegi vestelda võimalik temaga. Ta naeruvääristab probleeme ja teeb kõik selleks, et teised on süüdi ja tema ainult kannatab selle pärast. Tunnustena veel: on esinenud valetamist, vastutusega on probleeme- õppimine, hommikune ärkamine, hilinemine. agressiivsus (saab vihaseks, ähvardavaks). Talle meeldivad arvutimängud, energiajoogid. Sõbrad ja väljaspool didgimaailma suhtlemine on olemas. Tihti tajun tema tegevustes manipuleerimist. Olen lapsest saadik tundnud, et ta on teistmoodi ja vanemana olen olnud pigem leebe, läbirääkija, tunnustaja. Probleeme on olnud ka koolis. Nüüd on olukord selline, et probleeme on pidevalt, pinge on kogu aeg õhus ja pere kannatab. Ma ei oska käituda temaga, sest ta lihtsalt ei suhtle. ütleb, et mine toast välja.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Alkohol ja narkootikumid - see probleem välistada.
2) Kool ja edaspidised eluplaanid? Kui on, siis purjed üles ja head tuult! Kui plaane ja koolitamise mõtteid ei, siis: a) Laiskus ja kõik tehakse niigi ära, b) arsti juurde - psühhiaater ja psühholoog vaatavad seda psüühikat lähemalt.
c) Seoses sõjaväega vaja läbida arstlik kontroll - seda kontrolli kindlasti kasutada
3) Kes temale Autoriteeet - selle abi paluda.
4) Sport - ideaalne inimese kujundaja, pingete maandaja.
5) Sõbralik-asjalik suhtlemine, tema arvamust kuulata. Öelda, et suure mehena (tulevase Suurmehena) pane kodustele tegemistel oma abivalmis õlg alla, edaspidi ka riigi asjadele - selleks ju Esivanemad olelusvõitlust võitlesidki. Tee seda Sinagi, Mees.
Sellest alustada!
Kannalikkust.
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik? Teie arvamus võeti arvesse.

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Autistlikud jooned

Emal ilmnesid enne ja eriti pärast insulti autistlikud jooned: ei soovi suhelda (valib isegi lapselapsi, kellega suhtleb), ei saa aru teistest inimestest, pooldab rutiini ja ei ole avatud uuele. Hästi ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Autismiga seonduv avaldub lapsepõlves, insuldijärgsed muutused on orgaanilised, ajumuutuste tagajärjel tekkinud psüühika- ja käitumishäired.

Insuldijärgselt on kakasainsus-probleemid: insuldi ...

Loe edasi

Aspergeri sündroom

Ma kahtlustan oma 20aastasel tütrel Aspergeri sündroomi. Ta kõne on normaalne ja liigutused ei ole kohmakad, kuid ta suhtleb väga vähe oma eakaaslastega ega käi sõpradega väljas. Samuti keskendub ta trenni ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Aspergeri probleem oleks ikka noorpõlves esile kerkinud. Autistlikud jooned võivad iseloomuomadused olla, need võivad ka suhtlemisoskuse ja suhtlemisjulguse vähese treenituse tulemused olla.
Psühhiaatri ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: