ravimite kohta 14.04.19 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Kasutan salymbrat depressiooni puhul.Aga ma ei mäleta kas õhtul võtsin tabletti.Viimasel ajal ununevad asjad.Mis siis juhtub kui ma kahekordse annuse võtan kuna ei mäleta kas võtsin või mitte?Ja siis kui ma jätan tabletti üldse võtmata õhtul.Ja järgmine päev kirjutan ülesse ,et võtan samamoodi edasi nagu ette nähtud 3 korda päevas.Tänades vastust ootama jäädes .....

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Depressiooni korral ongi mälu häiritud - ei ole piisavalt hea nagu varem.
Ravimi annus ja võtmise korrad tuleb päevikusse kirja panna - sellest sõltub ju õige annuse leidmine ja saame teada organismile sobivama raviannuse.
Rohtu tagant järele võtta ei saa - mis jäi võtmata, see jääbki võtmata. Järgmine päev topelt ka ei võta.

Arstirohi on vaid 1/10 probleemi lahendamisest, 9/10 on harjutused ja eluviisi muutmine. See 9/10 teeb meid terveks ja tugevaks, 1/10 on abiks.
vt varasemaid soovitusi.

Jüri O.-M. Ennet