Meeleoluprobleemid 08.04.19 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on pikka aega olnud ja on ka praegu hariduse ja tööga seotud vaimsed pinged. Minu hariduselu on osutunud väga pettumustvalmistavaks ja tööl tekitab pingeid see, et ma ei tööta omandatud haridusele vastaval kohal. Uut töökohta poleks haridusega seotud probleemide tõttu lihtne leida. Sellega on kaasnenud kergelt ärritumine, ärevus, igapäevaselt alanenud meeleolu (see jääb ka võõrastele silma). Ma ei tarbi joovet tekitavaid aineid. Kas on midagi, mis aitaks ja mida saaks perearst kirjutada?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Lahendusi saame otsida:
a) enda suhtumiste ja psüühika muutmisega ning
b) enda jaoks sobilikuma keskkonna (töökeskkonna) otsimisel-leidmisel.

Fr Nietzshe ütles, et mida suuremad-olulisemad on meie eesmärgid, seda tugevamat tervist me vajame. Ja seda tervist on vaja endale võidelda (treenida, kasvatada). Õpitu ja saadud haridus on alati kasuks, kasuks ka teises valdkonnas töötamisel. Semiootikud teatama, et see annab uueks loominguks, uueks lähnemiseks head eeldused.
Probleemid tuleb plussiks keerata - saite teada, et midagi on vaja muuta, vaja võidelda, asjadele mänguliselt (sportmänguliselt) läheneda.
Esivanemad võitlesid ja said hakkama - muidu meid ju ei oleks.
Saame ka meie, saate ka teie!
parimat,
Jüri O.-M. Ennet