arvatavasti ärevushäire 14.03.19 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,mitu aastat juba või tagant järgi mõeldes isegi rohkem satun vähegi rohkema pingega olukorras närviliseks ja võib tekkida mingi hoog kus sõnad lihtsalt ei tule suust ja mõte jääb seisma .Kuigi vahepeal pole isegi midagi hullu siis mõtlen juba ette,et nüüd peaks see "hoog" juhtuma ja ajangi ennast närvi lihtsalt inimest kuulates ja ei suuda keskenduda enam teemale ja mõtlen muid asju .Kuigi see ei teki alati vb kui mõni kõrgem ülemus või just võõraste inimeste ees .Silmades tekib imelik surve tunne ja see tekitab veel imelikuma tunde teiste ees .Võib öelda,et ei julge isegi inimesele otsa vaadata ja vahepeal mõne kohatu lause öelda jutujätkuks .Tänu sellele olen harjunud tarbima seltskonnas rohkem alkohooli kuna see teeb tuimaks ja ei mõtle asja üle ehk ei aja endale seda "hoogu" peale .

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Terves kehas terve meelelaad, meeleolu, psüühiline tegevus.
Keha oskame juhtida, keha tervislikuma eluviisiga tugevdada. See olekski esimene samm.
2) Korralik puhkus. Puhkus taastab olemasolevad jõud ja energia. Piisav uneaeg, unerežiim, unehügieen.
3) Psühhoregulatsioon - õppida pingeid maandama: autogeenne treening, yoga harjutuste repertuaarist veidi harjutusi, minu palve (Enneti Palve) esimene samm.
4) Eesmärgid paika - milles andekas, kuhu elus "purjetan", mis on minu panus Eestirahva ja Eestiriigi hüvanguks.
5) Islamirahvad saavad ilma alkoholita hakkama, koosmeeles suguseltsi ja rahvana elada - saame ka meie.

Käesolevalt tapab alkohol meid tuhat korda rohkem kui mõni vaenlane (!): liiklusõnnetused, kuitegevus, vägivald kodus ja selle kaudu ka ühiskonnas!
OK- Ole Karske!
Jüri O.-M. Ennet