Südame vahelöögid 21.12.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Ca kuu aega tagasi peale üsnagi pingsat perioodi tekkisid südame vahelöögid ("diagnoos" pandud guugeldamise teel). Iga natukese aja tagant on rinnus tunda sellist ebameeldivat tukset ja pulssi katsudes see ka muutub lisalöögi ajal. Peale kõige pingsamat päeva olid löögid kõige tugevamad ja seejärel hakkasid nädala jooksul tasapisi taanduma, kuniks kadusid üldse.

Nüüd kaks nädalat hiljem on lisalöögid taas tekkinud, mõni päev on neid rohkem ja mõni päev vähem.

Tavaliselt esinevad lisalöögid kas iga paari minuti tagant või siis ka paar korda järjest kümnekonnasekundiliste vahedega.

Natukene rohkem, kui kaks aastat tagasi tekkisid mul ka paanikahood ja ärevushäire, millega tegelen psühhiaatri juures tänaseni, kuigi hood ja häire on suuresti taandumas ja elu nad enam ei sega.

Kas need vahelöögid võivadki olla põhjustatud psüühilistest vaegustest? Kui jah, siis kuidas peaks nendega tegelema, sest paratamatult on ikka sedasi, et kui need lisalöögid tekivad, siis tekib ka mure seepärast, et olen oma tervise nö ärevushäiretega ära rikkunud. Kas vahelöögid võivad edasi areneda ka mingiks tõsiseks asjaks?

Kohati on vahelöögid väga tüütud ja ebameeldivad.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Südame rütmihäireid Google-diagnostikaga panna ei maksa ja panna ei saa.
Pulssi/vererõhku ise mõõtes saame mõõtmisveaga vastuse. Ainuüksi mõte halvast näitajst mõjutab näitu pahema suunal.
Probleem ikka teie tundehellas hingeelus - liigselt võtate asju südamesse. Kogu riigi hingevalu üksi kanda ei jõua - igal mehel ikka oma valdkond ja see olgu tasemel ning korras. Siis saab paremaks ka eestirahva asjad.
vt varasemaid ärevus/paanika valdkonna soovitusi. Vaata, vali, tegutse - neist teile abi.
Head harjutamist.
Jüri O.-M. Ennet