Antidepresandid ja viljakus. 06.12.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.

Küsimus siis mitmetele ravimitele. Need ravimid kirjutati minu abikaasale. Kellel oli/ on alkoholi sõltuvus. Tahaksin teada kuidas need rohud mõjuvad mehe viljakusele. Need ravimid on järgmised: flux seal infolehes oli kirjas, et mõjub viljakusele ja vähendab seda. Kuna plaanime abikaasaga pisiperet. Kas ta peab need ära jätma ja laskma arstil midagi muud välja kirjutada. Teine rohi on Coaxil seal kirjas polnud, et viljakusele mõjuks. Arst kirjutasgi fluxi coaxili kõrvale. Arst isegi ei rääkinud abikaasale miks ta peab Fluxi võtma. Kolmas ravimim on alkoholivastu Esperal. Seal ka kirjas pole kas mõjub viljakusele ka. Lisaks võtab abikaasa ka vitamiine magneesumi, gerimax ja B- grupi vitamiine Multi - B strong. Siis ta võtab õhtul ka enne magaminekut Truxali kuna on uinumisega probleeme.
Loodan, et väga segane jutt ei tulnud. Jään teie nõuannet ootama. Ehk oskade midagi soovitada.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Põhiprobleem on alkoholile täielik Ei!
Seemnerakkude uuenemine on meestel 4 (neli) kuud - neli kuud ja + täielikult alkohvaba, siis on võimalik "kaineid" seemnerakke saada.
Kainuse rajal on tabletikene abivahendiks, harjutused põhivahendiks.
Kahte antidepressanti kindlasti vaja ei ole koos võtta, nende toimest juba kirjutasite.
Seega
Seemnerakkude uuenemine on meestel 4 (neli) kuud - neli kuud ja + täielikult ilma nende antidepressantideta.
Une osas olen varemalt nõuandeid andnud (vt varasemad) - Melatoniin ja harjtutused.
Seega - Maikuu tundub reaalne, siis näha, et püsib karskuse teel või lihtsalt jutumees.
Ei tilkagi!
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet