Kas mul on ALS? 02.12.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

olen 16 aastane noormees ja tekkis küsimus, et kas mul ALS?
Ise teen sporti ja toitun korralikult, kuid viimasel ajal olen märganud, et ei suuda ühtegi korda lõuga tõmmata ja vahe peal on mingid äkk tõmblused lihastes ( hästi korraks ), neelata ei ole just raske, kuid tundub nagu miski segaks seda ( ebamugavus ). Kas see siiski võib olla ALS?

Lugupidamisega

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

ALS on peamiselt täiskasvanud inimestel esineda võiv neuroloogiline haigus.
Jõukohane ja tervislik kehaline aktiivsus on alati kasulik.
Lõuatõmme jt jõuharjutused vajavad kuu-paar treeninguid - ilma harjutamata seda jõudu ju ei ole.
Korralik uni ja puhkus,
tee ka minu Palveharjutust - vabaned liigsetest pingetes, paraneb aju verevarustus, suureneb enesekindlus ja usk endasse.
Tervislik toitumine - ka oluline.
Sellest alusta.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet