Paroksetiini lõpetamine 26.11.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, võtsin paroksetiini poolteist aastat, iga õhtu 20mg. Nüüd soovin lõpetada. Perearst kirjutas välja graafiku: kaks nädalat iga päev pool tabletti, kaks nädalat ülepäeva pool tabletti, kaks nädalat üle kahe päeva pool tabletti. Mu küsimus on: Kas nii on normaalne lõpetada paroksetiini? Et oleks võimalikult tervislik kehale. Natuke kahtlen enda perearsti teadmisest antud ravimi osas. Ma olen juba lõpuetapis, ei peakski nagu enam võtma. Kuid kõrvalnähtudena mul ikkagi tuleb pearinglus ja halb olemine, mõningane ärevus.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Skeem hea, nii tehke.
Kindlasti tehke minu Palve harjutust samal ajal. Nii tekitate endale nn Enneti rituaali (mida kodus nimetate oma nimega rituaaliks). Nii kujuneb uus tingitus - harjutust tehes organism tegutseb nagu saaks samal ajal ka Paroksetiini. Harjutuse toime sellele lisaks.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet