Olen nõutu ja mures oma 27 aastase tütre pärast 14.11.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Noor inimene kellel ei ole elu eesmärki.Ei tööta (on olnud erinevad töökohad kuid pole jäänud pidama).Septembris läks kooli sisuliselt kaks kuud käis osades tundides.Pereelu ei huvita.Idealiseerib vallalise elu.Otsib endas haiguste sümptomeid.Teeb endale erinevaid raviprotsetuure.Viimane on klistiiri tegemine.Terav haistmismeel.Süüdistab vanemaid oma ebaedus.Kui läheb raevu siis tuleb palju halbu sõnu teinekord lendavad asjad.Vastutulelikkuse ja empaatia puudumine.Elab kodus kodutöödes ei osale.Kui ei saa emalt mida tahab läheb endast välja.Mõnikord räägib surmast,et saaks märkamatult aihtuda.Raevuhoos lubab end ära tappa.Võõrastele jätab esmakohtumisel väga hea mulje.Mida teha?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Perearst - eelnevalt perearstiga rääkida - saab mingi objektiivse pildi, saab oma valdkonnas aidata.
Psühhiaater kindlasti vajalik - head rohud olemas.
Kõik rahustavad harjutused on head - see sümptomaatiline abi.

vt varasemaid. Mis sobib, seda teha.

Organism on tervik ja iga sammuke tervise parandamise rajal on kasuks.
Arvutiklahve vajutades sõrmitseme õrnal, ei ole vaja puudas pommiga klaviatuuri töödelda. Nii ka tervisega -
toimib ka hellalt tegutsemine. Iga tera tervise varasalve on kasuks - organism ju tervik.
Jüri O.-M. Ennet