Elurõõmu kadu 11.11.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen olnud alati muretu ja elurõõmus inimene ning praegune olukord on minu jaoks imelik ja harjumatu. Mul on kadunud ära elurõõm ning hea tuju. Puhkan nädalas vähemalt 4x täiesti suvalise asja pärast nutma ning ei oska seda põhjendada. Ma ei tunne enam rõõmu trennist ning sõpradega väljas käimisest nagu varem. Igatsen seda positiivset inimest, kes olin pool aastat tagasi. Ma arvan, et tean enda kurbuse põhjust: pool aastat tagasi jäeti mind maha ning tuli ka sekeldusi politseiga. Lisaks sellele on mul perekonnas probleemid: mu ema, kellega kahekesi koos elan, on alkohoolik ja ta omab depressiooni. Temaga on väga raske koos elada. Isa, kellega ma just kõige lähedasem pole, elab välismaal. Ausalt öeldes ei häirinud mu pereelu mind varem üldse, aga mida vanemaks saan seda tähtsam mulle pereelu tundub. Tegelikult pole mul elul mitte midagi viga! Ma sooviks oma elurõõmu tagasi, ma olin nii õnnelik.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Minu elutarkus, Õpetussõnad:
Inimene on sündinud siia Maailma selleks, et olla Õnnelik. Iga tera Õnne varasalve tuleb kasuks. Ja neid teri on Ilmamaal palju, neid otsi, leia ja kasuta.
Leia enda andekus (iga inimene on mingis valdkonnas andekas, mõnes isegi geniaalne) ja kasuta seda oma elurajal Õnnemägedele minemisel.
Elukaaslase leidmine ongi koos pettumuste ja komustmistega. Ega kohe ja sirjooneliselt selle kõige õigema peale keegi ei satu. Teil see elukogemus nüüd olemas, selle võrra edaspidi targem.
Proovige Ema karkuserajale juhtida - nagu head sõpra.

Ja veel tarkuseiva. Õpetussõna.
Kui inimesel on kaebusi, siis peab ta rõõmu tundma, et organism-psüühika on olulise signaali andnud, signaali – midagi on vaja muuta enda hingeelus, meelteilmas e psüühikas, somaatilises e kehalises tegevuses või siis sotsiaalses elukorralduses. Muuta hoiakuid, suhtumist.
Loomulikult on vaja siis muuta ka vaimusfääri e eluviisi ja väärtushinnanguid.
Kui valgusfooris on punane, siis me ju ka peaksime rõõmsad olema, et vajaliku teate saime. Samal viisil edasi ei kihuta, muudame teguderada.

Päevik on suureks abiliseks: mured sinna, positiivne pihtimine (mis Hästi tehtud, mõeldud). Kui edasi!
Ole Õnnelik!

Jüri O.-M. Ennet